Miło nam poinformować Państwa, że mimo trudności związanych z pandemią, podjęliśmy się  organizacji VII  Międzynarodowego Konkursu Powożenia Tradycyjnego - Zamek Książ 2021.

Efektem tej specyficznej ,,covidowej" sytuacji jest fakt, że terminy standardowych ruchów związanych z organizacją są nieco przesunięte w czasie, za co z góry przepraszam.

Udział w tym prestiżowym konkursie jest wbrew pozorom bardzo prosty i dostępny dla każdego, kto potrafi bezpiecznie powozić na poziomie rekreacyjnym.

Zadania trzech konkursów nie są trudne.

Prezentacja , rozgrywana pierwszego dnia , polega na ocenie zaprzęgu przez trzech niezależnych sędziów . Ocenie podlega: ogólne wrażenie, konie, uprząż, pojazd oraz to jak ubrani są pasażerowie i powożący.

Konkurs drugi, dnia następnego, to próba terenowa . Polega na ,,zaliczeniu" około piętnastokilometrowego odcinka z pięcioma prostymi zadaniami sprawnościowymi (jazda po prostej, cofanie, kieliszek szampana :-)  itp)

Tego samego dnia (niedziela)  rywalizację zamyka  zwykły konkurs zręczności powożenia. Bardzo łatwy i prosty do nauczenia się w krótkim czasie.

Konie nie wymagają żadnej rejestracji , jedynym wymogiem jest ukończenie czterech lat oraz paszport hodowlany z aktualnym szczepieniem przeciw grypie.

Zawodnicy nie muszą być nigdzie rejestrowani. Warunkiem jest ukończenie 18 lat lub pełnoletni opiekun do osoby niepełnoletniej  (od lat 12).

Mit krążący wśród powożących sportowo, jakoby należy posiadać walizkę wypchaną pieniędzmi , aby wziąć udział w takich zawodach , jest zgoła fałszywy. 

Pojazdem może być skromna bryczka, którą możemy za około 1 tys euro kupić w internecie , zaprzęgamy do niej jednego konia i ... jazda.

Wystawienie zaprzęgu wielokonnego , jak wiadomo , łączy się większymi kosztami, ale nie musimy zaczynać od górnego ,,C".

Wszystkim zainteresowanym udziałem zapewniamy pomoc w aranżacji zaprzęgu oraz formalnościach związanych ze zgłoszeniem, rezerwacją hotelu itp

Czeka na Was:

- miła atmosfera

- ekscytujące wrażenia

- dobra kuchania (piątkowy wieczór narodów i sobotni bankiet w sali balowej Zamku Książ

- niebanalne nagrody

Zainteresowanym przesyłamy formularze zgłoszeniowe.

Kontakt: 604789199 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     

Polskie Towarzystwo Powozowe

          Irek Kozłowski

       dyrektor konkursu

VII Traditional Driving 2021 PL.jpg